Először is kérlek, mesélj egy kicsit, mivel is foglalkozol? Mi a szereped a Marie Claire magazinnál?
Elsősorban a kultúra rovatért vagyok felelős, de a magazin életmód részével is foglalkozom. A marieclaire.hu felelős szerkesztőjeként olyan területekkel is foglalkozom, mint például a divat, egészen pontosan a magyar divat. Fontos célkitűzésünk, hogy támogassuk a magyar divattervezőket, márkákat. Több olyan ötletet is megálmodtam a site-ra, amely ezt hivatott szolgálni. A Lookbook rovatunk az egyetlen olyan kezdeményezés itthon, amely teret ad a hazai tervezőknek, és ahol bemutathatják teljes egészében az új kollekciójukat – szezononként. Tulajdonképpen itt minden márkát egy helyen megtalálhat bárki. A másik, számomra kedves rovat, a Best of street chic, amely a hazai bloggerek inspiráló szettjei közül válogat minden héten. De ugyanilyen fontos a szívemnek a márka legnagyobb éves eseménye, a Marie Claire Fashion Days is. Ebben a projektben is aktívan részt vállalok.
Hogyan tudsz ennyi mindent kézben tartani?
Bevallom néha nehéz. Megesik, hogy elfáradok. Nagyon felgyorsult a világ, még inkább előtérbe került a közösségi média, így nekünk, print magazin készítőknek is tartanunk kell a lépést, és social aktivitásokban is kell gondolkodnunk. Ma már ritka, hogy csak egy dologra fókuszálunk, kevesebb az idő ötletelni, gyorsabb tempóban kell egy-egy kreatív projektet megvalósítani. Bizony fel kell venni a tempót. A klasszikus újságírás véleményem szerint ma már nem létezik.
Hogyan kerültél a Marie Claire magazinhoz?
A Maxima magazinnál dolgoztam szerkesztőként, amikor a Marie Claire alapító főszerkesztője, Békési Ildikó hívott a magazinhoz. Így én a kezdetektől a Marie Claire csapatához tartozom.
Szerinted mi kell ahhoz, hogy valaki jó szerkesztő legyen?
Nagyon fontos a nyitottság. Nyitottnak kell lenni az újra, az ötletekre, az új projektekre, még akkor is, ha aztán nem minden valósul meg. Sajnos a fiatalabbaknál egyre gyakrabban tapasztalom, pedig mi nem győzzük elégszer hangsúlyozni: a legfontosabb ebben a szakmában a megbízhatóság, a pontosság és a lojalitás. Persze a megfelelő adottságok mellett. Fontos az is, hogy valaki mennyire tud azonosulni a lap szellemiségével, stílusával, egységes nyelvezetével
Számodra a karriered a hobbid is egyben?
Abszolút.
Mit gondolsz, mennyire szeretnek az emberek magazint olvasni?
Bízunk benne, hogy a print magazinnak van jövője. Persze tisztában vagyunk vele, hogy az online világ egyre inkább előtérbe kerül, és ez a tendencia folytatódik… Éppen ezért októbertől a marieclaire.hu is megújul, több tartalommal, nagyobb csapattal és sok, csak a Marie Claire-re jellemző egyedi és izgalmas írással jövünk. De azért a print a szívünk csücske. Teljesen más élmény a kezünkben tartani egy magazint, mint folyamatosan a világhálón szörfölni
Miből nyersz inspirációt?
Akár ebből a beszélgetésből is, a barátaimmal folytatott beszélgetésekből, de egy óriásplakát is felkeltheti az érdeklődésemet. Nyitott vagyok a világra, így az inspiráció is mindig megérkezik.
Utolsó kérdésem: miben kellene itthon fejlődnünk?
Nagy szívfájdalmam, hogy kevés vidéki eseményt, programot tudunk ajánlani, a nem megfelelő kommunikációs csatornák hiányában. Jó lenne, ha kulturális fronton nem lenne Magyarország ennyire főváros centrikus… remélem ez a jövőben változni fog. Rengeteg izgalmas dolog zajlik országszerte, amire mi nyitottak vagyunk…
Fotó: Gregus Máté
Az interjút készítette, szerkesztette: Perepelica Claudia